Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Вероніка СаврукВікенд в Одесі як місячна відпустка – сповнений новими друзями, цікавими враженнями, морем, сонцем і блакитним небом. Однак хочу поділитися з вами враженнями про інший бік Одеси, а саме про життя греко-католицької громади.

 

«Православні католики Одеси» – вперше мене досить здивувала назва порталу УГКЦ в Одесі. І ось мій перший візит до цього розмаїтого міста. Греко-католицька громада вражає своєю щирістю та приязню. Після ранкової Літургії до нас підійшов настоятель і привітав у храмі, у спільноті.

 

Мені сподобалася атмосфера у малесенькій церкві – можливо, не так кількісної, але якісної, тут панує (без пафосу) приязнь та любов, яка існує між мирянами, і особливо приємний той факт, що одесити моляться разом української мовою.

 

Для мене, котру виховали у греко-католицькій сім'ї, важко зрозуміти багато нюансів, однак люди горнуться до нашої Церкви, ймовірно кожен там знаходить щось своє. Найбільше тут вражає відкритість Церкви, священиків, Владики екзарха Одесько-Кримського Василія Івасюка до людей – вони завжди готові до розмови, простої буденної балачки, до діалогу Любови.

 

Незважаючи на щільний графік перебування, я намагалася якнайбільше побути з ними, щоб зрозуміти та пізнати їх. Біблійні читання, зустрічі за чаєм, милі бесіди – це абсолютно інша реальність із життя моєї Церкви. Цікаво, що на такі зустрічі приходять представники інших Церков та конфесій, яких в Одесі, повірте, чимало.

 

А в неділю греко-католики в Одесі мають аж три Літургії, о 14:00 – час на спілкування зі священиком. Хоча з отцем тут можна поговорити часто, владика та священики відкриті на розмову. У Церкві також є хор, тут відправляють щодня ранкові Літургії, а щосуботи є вечірня та діє Біблійний клуб.

 

Звісно, моя подорож до Одеси не обійшлася без казусів та образ через мою «українськість», однак я зустріла людей, які щиро і безкорисливо готові відкрити свої серця для ближнього, і які з радістю перейдуть на українську, спілкуючись з гостями зі Львова :)

 

Важливо! Коли приїжджаєте на Одеський залізничний вокзал, не забудьте зайти на Гімназійну, 22. Там завжди раді гостям і подорожнім, тому що спільнота живе тут духом взаємної Любови. Греко-Католицька Церква Одеси відкрита для всіх-всіх-всіх!

 

Вероніка Саврук

 

Джерело: ДивенСвіт

Комментарии   

0 #9 stryjko_bojko 27.06.2011 02:26
Цитата:
перепрошую Вас - Богдане, але мої друзі з Одесси - шути і клоуни...
Називати одеситів "клоунами"...
Чомусь "і грустно і смєшно..."
===========
Практично, кожен одесит володіє ГУМОРОМ, значить в якійсь мірі кожен одесит є КЛОУН.
А чому грустно?
Асоціація... :)
Цитировать
-1 #8 Роман_1 09.06.2011 23:20
Це Роман - шут.
перепрошую Вас - Богдане, але мої друзі з Одесси - шути і клоуни...(В одне село приїхав цирк, поселився неподалік у лісі села, і ось перед виступом почалася пожежа в цирку...все горить, а клоуни уже одягнуті у маски ...лиють воду і гасять вогонь... та він ще дуще горить і переходить на ліс..тоді керівник говорить до клоуна біжи в село і клич людей на допомогу і кажи "Що горить цирк і як не послухають той село згорить.." і клоун в кустюмі прибігає в село і кричить :"Люди горить цирк поможіть гасити"... а вони дивляться і кажуть: "ах, подиcь, як у роль увійшов,як хоче щоб, ми пішли дивитися на виступ..." і усі ми християни у Світі в певній мірі є клоунами і шутами з яких сміються і зневажають, але як не послухають загинуть...
Цитировать
0 #7 Bohdan 09.06.2011 15:28
Слава Ісусу!

Цитирую Роман_1:
А що до одеситів, - це люди настрою і особливого темпераменту..."шути"..


Не дуже приємно це чути :( Ви скажіть ще, що ми клоуни :)

Цитирую Роман_1:
Але я дуже тішуся тими малими осередками УКГЦ які діють і процвітають...


Я теж дуже тішуся! І більш того радію, що можу з іншими "шутами" славити Бога на літургії!

Бо Господь Бог прийшов не тільки до тих, хто здатен контролювати свій настрій, а до всіх людей, в тому числі і до шутів і клоунів.

Ось, пане Романе, зверніть увагу, як в Мексиці поклоняються Богородиці саме клоуни:

http://www.christusimperat.org/ru/node/30400

шут Богдан
Цитировать
0 #6 Bohdan 09.06.2011 14:51
Цитирую Ігор:
А скільки в Одесі є парафій УГКЦ?


Нажаль, тількі дві. Хоч треба, як мінімум 5-10.
Цитировать
0 #5 Ігор 08.06.2011 19:05
А скільки в Одесі є парафій УГКЦ?
Цитировать
0 #4 вероніка 06.06.2011 20:25
Візьму на замітку, коли настпуного разу буду в Одесі. А я неодмінно буду:)
Цитировать
-1 #3 Роман_1 06.06.2011 12:47
Привіт Вероніка, так в мене також свої враження після місяця в Одессі, так - це місто спрагле Бога...
Але я дуже тішуся тими малими осередками УКГЦ які діють і процвітають...
А що до одеситів, - це люди настрою і особливого темпераменту..."шути"..
Хто їде в Одесу то варто завітати також на Ланжероновская,2 - церква УКГЦ...
Цитировать
+6 #2 вероніка 26.05.2011 20:37
перепрошую, я не хотіла нікого образити. Просто чомусь мої подорожі на Схід чи Південь, ніколи не обходяться без казусів через мою українську:)

Але я від одеситів отримала море позитиву, добра та енергії! Дякую вам!
Цитировать
0 #1 Bohdan 26.05.2011 18:04
"Звісно, моя подорож до Одеси не обійшлася без казусів та образ через мою «українськість»"

Чому "звісно"? Невже від нас, одеситів, тре чекати тільки поганого?
Цитировать