Выберите язык

Если я пойду и долиною смертной тени, не убоюсь зла, потому что Ты со мной. (Псалом 22:4)

Православна Церква України

  • Ігумен Іов: ми вірні Христу, а не юрисдикції (відео)

    Ігумен Іов (Ольшанський)

    Хрестопоклонна неділя 27 березня 2022 року — перше урочисте служіння недільної літургії в обителі Свято-Воскресенського Новоафонського монастиря міста Львова після того, як спільнота на чолі з ігуменом Іовом (Ольшанським) проголосила своє бажання вийти з юрисдикції Московського Патріархату і долучитися до Православної Церкви України. Настоятель обителі звернувся до вірних з батьківським напутнім словом, в якому провів паралелі життя сучасної України з хресним шляхом Христа і пояснив, як ставитися до тих, хто тебе критикують.

  • Православна Церква України відзначає шосту річницю отримання Томосу

    Отримання Томосу

    6 січня 2025 року Православна Церква України (ПЦУ) святкує шосту річницю отримання Томосу про автокефалію – знакової події, яка відновила духовну незалежність Церкви після трьох століть підпорядкування. Цей ключовий момент став здійсненням давньої мрії мільйонів українців про повністю незалежну автокефальну Церкву.

  • Статут Православної Церкви України

    Статут ПЦУ

    Цей документ є офіційним Статутом Православної Церкви України, що регулює її внутрішню організацію, структуру, повноваження церковних органів та ключові аспекти церковного управління. Він був затверджений у зв'язку з отриманням Патріаршого і Синодального Томосу про автокефалію та відповідає канонічним нормам і традиціям Церкви. Для зручності вивчення документ відформатований у структурованому вигляді, з чітким поділом на розділи, пункти та підпункти, що спрощує його читання та засвоєння.

  • У чому різниця між українським та російським православ’ям?

    Русское и украинское православие

    Православ’я відіграє ключову роль у формуванні культурної та духовної ідентичності як України, так і Росії. Хоча їхні історичні корені сягають спільної події – Хрещення Русі у 988 році, – розвиток православ’я в обох країнах ішов різними шляхами. Українська церква, перебуваючи на перехресті східнослов’янської, візантійської та західноєвропейської культур, увібрала в себе унікальні риси, які відрізняють її від Московської церкви.