Храм УГКЦ в ЯлтіЕкзарх Одесько-Кримський Владика Василь (Івасюк) під час проповіді 8 грудня, у день пам‘яті четвертого Папи Римського Климента, проголосив храм Пресвятої Трійці, що неподалік Ялти, офіційним місцем паломництва до мощів цього святого.

 

Розповідає священник Свято-Андріївського храму Одеси о. Ігор Тарас.

 

«Позитивно вразило мене те, що УГКЦ в Криму віднині має місце паломництва. Такі місця треба мати в кожній області нашого Екзархату. Крим має Папу Климента і треба віднайти, або створити такі місця, де люди могли би молитись, відбувати Прощі, у всіх областях Екзархату. 

 

На прощі основна частина людей була з Одесько-Кримського Екзархату. Це більше ніж радість, що поза Галичиною збираються греко-католики. У прощі взяло участь більше ніж 300 вірних та 27 священиків і представників монашества. Такого масового зібрання не було в Одесько-Кримському Екзархаті.

 

Храм Пресвятої Трійці побудував вірній Греко-Католицької Церкви Петро Токач. Ця особа мене вразила жертвеністю і любов’ю до Бога і Церкви. Він не пропустив ні однієї молитви, яка була на прощі. Нагодував прочан Закарпатським борщем, допоміг доїхати. Це приклад євангельського мужа. Всім, хто має матеріальні можливості візьміть приклад з п. Петра! Це збирання скарбу на небі.

 

Прочани з Одеси виїхали 7 грудня о 10:00, а вже ввечорі були в Ялті де молились і ночували в Домініканському костелі. Дякуємо організатору прощі о. Ігореві Гавриліву, за те що нам допоміг переночувати і молитись. З Одеси і Южного було 36 прочан, цілу дорогу молились більше семи годин. Серед нас були одесити, які пізнають нашу Церкву, це була прекрасна можливість для них побачити нашу Церкву такою, як вона є.

 

Моя мрія в Одесі, чи коло Одеси, створити відпустове місце.»

 

Храм УГКЦ в Ялті

 

Одеські вірні

 

Прочани разом з Екзархом Василем