УГКЦ в КіровоградіЕкзарх Одесько-Кримський Василь Івасюк освятив у Кіровограді наріжний камень під будівництво храму Різдва Івана Хрестителя 22 листопада 2009 року. 

 

Парафіяни зустріли єпископа за українським звичаєм хлібом та сіллю, а настоятель новозбудованої каплички о. Іван Третяк запросив владику відслужити Святу Літургію. Отримавши від пароха хрест, ключі від храму та хліб і сіль, єпископ поблагословив всіх присутніх і ціле місто благословеним короваєм, який родила Кіровоградська земля.


На святій Лутургії були присутні священики о. Іван Проць (Знам’янка), о. Віктор Прийдун (с. Червоновершка) та о. Йосиф, настоятель римо-католицького храму в Кіровограді.


Проповідь по Євангелію виголосив о. Віктор Прийдун, а по закінченню Літургії владика побажав всім многоліття, поблагословив людей на подальшу працю для добра церкви і вірних, а жертводавцям, котрі причинилися в особливіший спосіб до початку будівництва храму, було вручено грамоти. Після цього люди процесійно вийшли на подвір’я каплиці, де викопано котлован під будівництво першого храму УГКЦ в м. Кіровограді, і освятили наріжний камень. У фундамент заклали капсулу з іменами жертводавців і представників влади. Потім наріжний камень було покладено в основу фундаменту.


Єпископ у своєму слові наголосив, що не кожному поколінню і не кожному чоловікові Господь Бог дарує привілей будувати храм Божий. „До цієї Бгоугодної справи може долучитися кожний човловік, а саме: молитвою, фінансовою підтримкою, физичною працею та кожним добрим словом”, — промовив владика. Екзарх Василь закликав будувати храм наперше в глибині свого серця, а потім видимий Божий дім для моливи та зустрічі з Богом.


Греко-католики проживають в Кіровограді від самого початку його заснування у 1754 році. Початок будівництва храму в 2009 році викликав велику радість в серцях людей, бо вони чекали цього великого свята вже не один десяток років. „Можна сказати словами Євангелія: „Звершилося!”, — прокоментував владика Василь. — За це все складаємо подяку Господеві за Його велику ласку та милосердя до Своїх людей. Рівночасно просимо всіх людей доброї волі молитися за успішне будівництво храму, бо дуже добре знаємо, що коли Господь не будує дому, дарма працюють будівничі”.


Парафія УГКЦ була заснована в Кіровограді у 2006 році. За цей час, завдяки старанням вірних, а особливо пана Іллі Крохмаля, вдалося отримати зімельну ділянку. На цій земельній ділянці була збудована невелика дерев’яна каплиця яка має на меті збирати всіх людей охочих зустрітися з Богом.


„Варто відзначити пастирську працю о. Івана Третяка не тільки в Кіровограді, але й на теренах області”, — додав Одесько-Кримський екзарх.